Podążając śladami wiejskich muzykantów Janusz Prusinowski odkrywa nieoczekiwane i nieoczywiste krajobrazy – muzyczne i ludzkie. Bywa że zatacza w nich coraz to nowe kręgi, czasem wkracza w obszary całkiem nieznane a niekiedy odnajduję w nich coś niezwykle osobistego.

Podczas tegorocznych Ethniesów Janusz Prusinowski Kompania zaprezentuje najnowszy materiał z płyty pt. „Po śladach”. Znalazły się na niej zarówno starożytne obery, wykrzykiwane wyrywasy i improwizowane mazurki, jak           i utwory powstałe z poetyckiej refleksji. Mamy nadzieję, że ta publikacja – tak jak zdjęcie z podróży – odzwierciedlą miejsce, do którego zaprowadziła członków zespołu fascynująca wędrówka w poszukiwaniu muzycznej tożsamości  i wewnętrznej jedności.

Muzycy:

Janusz Prusinowski – skrzypce, śpiew, harmonia, cymbały, kontrabas, basy                                                                               Michał Żak – flet drewniany, szałamaja, klarnet, saksofon, basy, śpiew                                                                                               Piotr Piszczatowski – bębenek, baraban, śpiew                                                                                                                                       Szczepan Pospieszalski – trąbka, basy, śpiew

No items found.