< Zobacz cały program< Zobacz cały program

Warsztaty taneczne: Francuskie DWU i TRÓJMIAROWE BOURREE oraz coś jeszcze

opłata PROMOCYJNA (płatne do 10 marca)
150 zł od osoby
100 zł od osoby (sparowani !!!)

oferta STANDARDOWA (płatne do 17 marca)
200 zł od osoby
150 zł od osoby (sparowani !!!)

18-19.03
.
2023
10:00-13:00
Music Cafe Szpulka
Zapraszamy na dwudniowe, intensywne warsztaty tańców BAL FOLK.

Podczas festiwalu Ethniesy zajmiemy się francuskimi DWU i TRÓJMIAROWYMI BOURREE pochodzącymi m.in. z takich regionów Owernia i Berry.

Są one tańczone zarówno w korowodach liniowych, parach jak i w większych układach tanecznych.

Bal Folkowa Klasyka to najpopularniejsze tańce wykonywane współcześnie podczas bardzo popularnych w zachodniej Europie potańcówek.

Jako przerywniki trakcie warsztatów pojawią się też inne proste i bardzo popularne tańce m.in. hanter dro, andro, chapelloise czy cercle circassien.

Podczas naszych warsztatów poprawicie w sobie poczucie rytmu oraz płynność i lekkość w tańcu.

Opanujecie zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.

Dzięki uczestnictwu w warsztatach wzmocnicie swoją koordynację fizyczną i nadasz swoim codziennym ruchom płynności.

Będzie to też duża porcja inspiracji, dobrej zabawy, które pozwolą Wam cieszyć się tańcem nie tylko na wszelkiego rodzaju imprezach tanecznych.


DLA KOGO?
poziom podstawowy i średnio zaawansowany

KIEDY?
18.03.2023 (sobota) od godz. 10.00 do 13.00
19.09.2023 (niedziela) od godz. 10.00 do 13.00

ZA ILE

opłata PROMOCYJNA (płatne do 10 marca)
150 zł od osoby
100 zł od osoby (sparowani !!!)

oferta STANDARDOWA (płatne do 17 marca)
200 zł od osoby
150 zł od osoby (sparowani !!!)

GDZIE?
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Adres: ul. Marcinkowskiego 12-14,
85-056 Bydgoszcz

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres akademia.tanca.tradycyjnego@gmail.com

oraz

WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto
nr: 65 1240 1053 1111 0010 2755 1434

z dopiskiem: Bydgoszcz BOURREE + imię i nazwisko


CO ZE SOBĄ ZABRAĆ ?
Coś do picia, wygodny strój, no i dodatkowe ubranie na zmianę bo na warsztatach pot płynie strumieniami . Ze względu na jesienno-zimowe warunki należy wziąć obuwie z twardą podeszwą na zmianę.

KTO PROWADZI ?
Piotr Zgorzelski - Tańca uczył się bezpośrednio od wiejskich i miejskich tancerzy starszego pokolenia, jak również ze źródeł archiwalnych, wypracowując autorski sposób nauki tańca tradycyjnego uwzględniający współczesne predyspozycje i umiejętności, pokolenia pozbawionego żywego kontaktu z muzyka ludową.

Tańców BalFolk uczył się m.in. uczestnicząc wielokrotnie we francuskim festiwalu Grand Bal d'Europe w Gennetines.


REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI:
1. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia.
2. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie).
3. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.
4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
5. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
6. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
7. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926