“Bahato” to tytuł pierwszego singla podlaskich twórców ale również spotkanie ponad granicami muzycznymi i językowymi. To nowe rozdanie w karierze Sw@dy, polsko-kolumbijskiego producenta nominowanego do Fryderyka za zeszłoroczną płytę “SAD” z Karoliną Cichą.

W swojej muzyce łączy on wpływy obu kultur, zestawiając ze sobą dźwięki zarówno podlaskie, jak i latynoskie. Reggaetons potyka się tu z tradycyjnym śpiewem, ludowymi instrumentami i rapem, by opowiedzieć uniwersalną prawdę ulicznej muzyki: trudne warunki nie stoją na przeszkodzie, by żyć na bahato.

O tym m.in. śpiewa Niczos, wokalistka znana m.in. z Hajdy Bandy / Гайда Банда oraz rapuje Maxim, z którymi Sw@da stworzył wyjątkową muzyczną symbiozę, kontrastując barwy głosów, flow i dialekty na tle charakterystycznego karaibskiego rytmu. “Bahato” jest jedną z pierwszych prób wprowadzenia mikrojęzyka podlaskiego do hiphopowego świata. To język kojarzony z pieśniami ludowymi, wciąż żywy – do dzisiaj posługują się nim mieszkańcy historycznego Podlasia.

Trio pracuje nad EP, która ukaże się nakładem wytwórni Tańce - promującej nowoczesną polską muzykę zakorzenioną w klubowych rytmach i dźwiękach muzyki ludowej. Już niebawem cała Polska dowie się co to znaczy żyć po podlasku, na bahato.

Bilet: 10 zł - do nabycia w Kasie MCK oraz przed koncertem w Klubie Mózg.