Karolina Świdecka urodziła się i tworzy w Krakowie, gdzie ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w 2001 roku w pracowni malarstwa prof. Adama Wsiołkowskiego i w pracowni rysunku prof. Janusza Orbitowskiego.

Na swoim koncie ma szereg wystaw indywidualnych i grupowych w prestiżowych salach wystawienniczych, między innymi w Muzeum Historycznym Krakowaczy w Centrum Konferencyjnym na Wawelu. Prace Śwideckiej trafiają do prywatnychkolekcji na całym świecie.

Malarkę inspirują człowiek i otaczająca go rzeczywistość. Poprzez pejzaż wyraża stany emocjonalne. Ciekawszym z projektów Śwideckiej było namalowanie przy współpracy z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa portretów znanych Krakowian co zaowocowało powstaniem filmu dokumentalnego o tym projekcie wyprodukowanego przez Canal Plus. W rezultacie Muzeum Historyczne wzbogaciło swoje zbiory o 33 portrety ważnych dla Krakowa osobistości namalowanych przez Świdecką w tym Czesława Milosza, Krzysztofa Pendereckiego, Anny Polony, Anny Dymnej, Jana Kantego-Pawluśkiewicza, Jerzego Treli, Jana Nowickiego, Grzegorza Turnaua.