Cumbia to kultura, muzyka, taniec i wiele więcej, mówiąc o niej należy pamiętać, że to ewolucja, która trwa tysiąclecia. To co teraz wydaje nam się nowe lub nowoczesne było już wcześniej w innej formie. Tak samo ważne są korzenie jak i obecny kształt dlatego brzmienia czy patenty, które słyszeliśmy lata temu są wciąż żywe i traktowane z olbrzymim namaszczeniem przez kolejne pokolenia.
Cumbia Warszawa to kolektyw mający na celu promowanie muzyki południowej ameryki w Polsce i Europie poprzez organizację koncertów i imprez oraz budowanie pomostu pomiędzy Polską a Kolumbią czy Meksykiem. Przez trzy lata udało się zorganizować około30 wydarzeń muzycznych na terenie Polski w tym koncerty, na których wystąpili goście z Ameryki, Kolumbii, Meksyku i Argentyny.
Kolektyw performował również za granicą w Berlińskim klubie Gretshen podczas festiwalu filmów latynoamerykańskich oraz w Kolumbii w Bogocie i Medellin.
Następnym krokiem w rozwoju kolektywu jest album muzyczny.
Na Ethniesach wystąpiłą w składzie:
Kuba Kozak - cosaco
Karol Czerniakiewicz - stegny
Kozber wyłonił się z podziemnych parkietów tanecznych i nielegalnych rave’ów lat 90., rozwijając głęboko zakorzenioną pasję do muzyki elektronicznej, która trwa już ponad dwie dekady.
Jego wszechstronne brzmienie płynnie porusza się między House a Electronic Tech-House, z elementami Acid, Trance i Electro łącząc hipnotyczne groove’y z nieoczekiwanymi teksturami przemieszane z elementami etnicznymi i orientalnymi.
Swoją karierę DJ-ską i muzyczną rozpoczął w Poznaniu i Krakowie 25 lat temu, a od ponad 20 lat mieszka w Londynie. Jako DJ, kolekcjoner czarnych krążków, producent i inżynier masteringu prowadzi również własne studio postprodukcyjne –SiriusStudio – oraz comiesięczną audycję „Fear of Music” w Netil Radio.
Kozber jest rezydentem m.in. w Hoxton Hotel (Londyn), Two More Years (Londyn), Bauhause Warehouse (Londyn), Setup (Stambuł), Popstel (Stambuł) i na festiwalu Ethniesy (Polska). Występował w kultowych miejscach, takich jak Fabric, The Egg, Fire& Lightbox, 93 Feet East, Café 1001 czy Waiting Room. Regularnie zapraszany jest do występów w Europie, Stambule, Azji Południowej, Pradze, Berlinie oraz w Polsce.
Kris angażuje się także w kilka projektów muzycznych:
- Lazy Bones – duet DJ-ski
- Bonasforsa – polsko-włoski duet downtempo/break-housowo/jazzy
- Regular Customer – mroczne, dziwne brzmienia i performance na żywo


