Jak ukształtować opowieść by podróż bohatera tętniła życiem?

Jak wykreować świat opowieści by słuchający zobaczył go oczami wyobraźni?

Jaki nadać puls zdarzeniom by płynęły wartko jak strumień, nie tracąc nic po drodze?

Jak spleść symbole, metafory i żarty by przesłanie, które chcemy przekazać, nie zginęło w ich natłoku?

Spotkajmy się aby opowiedzieć sobie historię, aby znaleźć swój głos zdolny ją udźwignąć i rytm, który będzie jej towarzyszył.

Przynieś ze sobą:

ZACZYN czyli motyw, z którego podczas spotkania rozwiniesz swoją opowieść. Może to być postać, która zawsze cię fascynowała, może być ulubiona baśń, może też być to sen, który domaga się opowiedzenia.

DŹWIĘK czyli instrument lub przedmiot, który wydaje dźwięki choć instrumentem nie jest. Coś, co wykorzystasz podczas opowieści. Nie musisz być wirtuozem. Ważne jednak byś z wybranym przez siebie instrumentem czuł/a się swobodnie.

POMOCNIK czyli notes i pisadło do zapamiętania meandrów kreowanej opowieści, gdyż czasami zapisanie struktury pomaga.

Aby było Ci wygodnie podczas naszego spotkania weź ze sobą też buty na zmianę lub ciepłe skarpety, matę do jogi i/lub koc do pościelenia na podłodze i zbudowania swojej planety wewnątrz naszego kręgu oraz kubek lub termos bowiem głos lubi ciepłe napoje.

 

Kim jestem?

Nazywam się Basia Songin. Zbieram a czasem też wymyślam historie, które potem opowiadam różnymi językami -słowem, muzyką, obrazem, ruchem. Śpiewam, gram na kilku instrumentach, tańczę, czasami tworzę teatr. Współtworzę zespoły muzyczne Sutari, Mehehe i UMAI. Jestem muzykiem samoukiem, a moja droga do głosu wiodła mnie poprzez spotkania z mistrzyniami pracy wokalnej w tym również ludowymi śpiewaczkami aż do własnych eksperymentów i odkryć. Ruch praktykowałam współpracując z różnymi artystami i teatrami, jak i studiując choreografię na Akademii Muzycznej w Łodzi, tworząc choreografie do spektakli, oraz po prostu tańcząc - dla samej siebie.  Słowo, dźwięk i ruch to moje medium, które splatam w różnorodne warkocze.

Zapisy: dominika.kiss-orska@mck- bydgoszcz.pl

Opłaty: 120 zł do końca lutego, 150 zł do 15 marca.

No items found.