Radykalna Orkiestra Pomorska powstała w Gdańsku dzięki współpracy Nadbałtyckiego Centrum Kultury i Festiwalu Radykalna Kultura Polska.

Radykalną Orkiestrę Pomorską tworzą muzycy związani z Pomorzem - Marcin Dymiter, Emil Miszk, Jakub Klemensiewicz i Michał Bieżuński oraz eksplorujący muzykę związaną z idiomem mazurkowym - zespół Radical Polish Ansambl. Ogromny potencjał instrumentalny i stylistyczny idący za tym połączeniem osobowości pozwala na nowo opracować i interpretować źródłowe tematy muzyczne i wykreować osobny sposób wyrazu - aktualny i oddający związki emocjonalne wykonawców z wybranym repertuarem. Muzycy swobodnie żonglują stylami muzycznymi, by opowiedzieć bardzo osobistą historię, o tym jak wielowątkowa jest każda „lokalność”.

Podczas koncertu usłyszymy oryginalne tematy i melodie z Pomorza, nawiązujące do dziedzictwa muzycznego regionu. Techniki wykonawcze, charakterystyczne instrumentarium, nagrania terenowe oraz elektronika to radykalna mikstura, której obecność na scenie w sposób szczególny wprowadza słuchacza w nastrój i atmosferę pejzażu nadmorskiego.

Skład zespołu:

Maniucha Bikont - śpiew, tuba

Emilia Bolibrzuch - skrzypce

Łucja Siedlik - skrzypce

Maria Stępień - skrzypce

Maciej Filipczuk - skrzypce

Marcin Lorenc - skrzypce

Piotr Gwadera - dżaz

Marcin Dymiter - elektronika

Emil Miszk - trąbka

Michał Bieżuński - tuba

Jakub Klemensiewicz - klarnet, saksofony, diabelskie skrzypce

No items found.