Gosia Zagajewska – (ur. 1987). Pisze, śpiewa. Wyróżniona w 14. Połowie Biura Literackiego, w XXV i XXVI OKP im. Jacka Bierezina oraz w II Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką "Nowy Dokument Tekstowy".

Publikowała wiersze na łamach "biBLioteki", "KONTENT-u", "Drobiazgów", "Tlenu Literackiego", "Strony Czynnej" oraz w antologii "Głód" wydanej przez Instytut Literatury. Jej opowiadanie "Słoik" ukazało się na łamach e-kalejdoskop.pl w ramach wyróżnienia w konkursie "Dekameron 2020". Jej debiutancka książka poetycka "Wyrobiska" ukazała się w listopadzie 2023 r. nakładem SPP Oddział w Łodzi. Współtworzy zespoły: Tuleje, Figa, Szpety, Casting Lots, Fantastic Swimmers. Koncertowała w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Występowała na wielu festiwalach, m.in. Inne Brzmienia, Ethniesy, Spontaneous Music Festival, ECLAT Festival, Warszawskie Sanatorium Dźwięku, Fortalicje, Turniej Muzyków Prawdziwych. Została stypendystką Marszałka Wielkopolski w 2022 roku. Prowadzi autorskie warsztaty improwizacji głosem "Głosowanie".

O książce:

W "Wyrobiskach" wiersze tańczą nieziemską ciszę, mieniąc się niczym paciorki różańca, którego odmawianie prowadzi do prawdziwej, pozachrześcijańskiej metafizyki. Kobiecość jawi się jako wartość porządkująca, fundująca lepszy świat, który może istnieć- i istnieje! - poza tekstem. Zgubcie się w nim, żeby się odnaleźć w tym, co was stanowi, a co niekoniecznie da się wypowiedzieć. Gosia Zagajewska uchwyciła TEN moment!

Rafał Gawin

No items found.