Sambach to spotkanie Jana Sebastiana Bacha z popularną muzyką brazylijską.

Sambach inspiruje się niewyczerpaną magią bogatej brazylijskiej kultury popularnej i uduchowioną skrupulatnością twórczości Bacha.

SAMBACH to multidyscyplinarne doświadczenie o wysokim stopniu intensywności. Jego formuła? Luksusowy sekstet (z udziałem wokalisty), złożony z muzyków z obu stron Atlantyku, doświadczonych na arenie międzynarodowej. Dodatek w postaci wyszukanych projekcji wizualnych wzmacnia narrację i pogłębiają przestrzeń sceniczną, czyniąc z tego koncertowego rytuału katartyczną ucztę wypełnioną radosną, wszechstronną i pełną wirtuozerii muzyką. Sambach daje słuchaczom starannie dopracowaną mieszankę odniesień do najbardziej znanych i najbardziej nieznanych dzieł J.S. Bacha z brazylijską muzyką popularną (MPB - Música popular brasileira).

Zespół:

Pol  Onyate - kierownictwo artystyczne, fortepian, instrumenty klawiszowe, elektronika, wokal i kompozycje. Niebywale wprawiony w najodważniejszej sambie! Subtelny, czujny pianista i producent, który doszukuje się Bacha w szesnastkach Luiza Gonzagi.

Francesc Guzmán - skrzypce i kompozycje. Jest doskonałym instrumentalistą, który gra zarówno na rabece z północno-wschodniej Brazylii, jak i na skrzypcach w prawdziwym stylu Bacha.

Cristina  Renzetti - wokal i gitara. Specjalistka w dziedzinie muzyki dawnej i brazylijskiej muzyki popularnej, artystka o międzynarodowej renomie, zdobywczyni nagrody Iceberg Sezione Musica Prize (Bolonia). Osobowości  takie jak Guinga czy Gabriele Mirabassi wspierają ją i towarzyszą jej karierze,  także na płytach. W latach 2006-2011 mieszkała po obu stronach Atlantyku: we Włoszech i w Rio de Janeiro.

Magda Labarga - dramaturg, reżyser, scenarzysta, aktorka z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Występowała w Hiszpanii i Portugalii, a także prawie w całej Ameryce Południowej, pracowała także jako reżyser w odnowionych teatrach, takich jak National Dramatic Center.

Quiné Teles - perkusja, instrumenty perkusyjne i efekty. Muzyka źródeł i innowacje muzyczne nie są mu obce, ponieważ nurty Brazylii i Europy nieustannie przenikają się w jego rodzinnej Portugalii. Kompozytor, producent i instrumentalista, który grał z takimi osobowościami jak Mario Laginha.

Julio Bernardo - bas, elektronika i wokal. Galopuje jak samba w jego żyłach. Muzyk urodzony w São Paulo, mieszkający w Barcelonie, jest maksymalnym ucieleśnieniem tropików na ziemiach śródziemnomorskich.

Joana Casanova - saksofon altowy i tenorowy. Szlifów nabierała w jednej najsolidniejszych i najbardziej cenionych wylęgarni talentów w kraju, the Sant Andreu Jazz Band, i mimo młodego wieku posiada precyzję doświadczonych jazzmanów i siłę muzyków XXI wieku.

Roc Codó - inżynier dźwięku, studiował inżynierię dźwięku na EMAV (Szkoła Mediów Audiowizualnych w Barcelonie) i MK3. Pracował dla wielu zespołów salsy, kubańskiej timby i cumbii.  Kocha muzykę źródeł  z całego świata, zwłaszcza z Afryki i jej diaspory.

Wizualizacje na żywo

Juliana Rabello - artystka, animatorka, ilustratorka i VJ. Ukończyła Cinema de Animation na Uniwersytecie Federalnym w Minas Gerais, gdzie oprócz studiowania sztuk wizualnych i animacji uczęszczała na teorię filmu i zajęcia z pisania scenariusza. Pracowała jako animatorka, ilustratorka, storyboardzistka i VJ.

No items found.