Zapraszamydo wspólnego śpiewania pieśni o miłości, tych romantycznych, tragicznych, nostalgicznych, żartobliwych, znanych i nieznanych, na smętną i na skoczną nutę z różnych stron Polski.

Prześpiewamy wielozwrotkowe meandry ale też zatrzymamy się na chwilę przy przyśpiewkach. Poznamy tajniki ludowych metafor i symboli ukrytych w słowach pieśni, tradycje i okoliczności ich śpiewania. Przymierzymy się - w miarę chęci - do samodzielnej twórczości w tematyce miłosnej. Wsłuchamy się w głosy uwiecznione archiwalnymi nagraniami, studiując kunszt wykonawczy i ozdobniki, ale też poważymy się na interpretacje zgodne z tym jak nam w duszy gra.

A wszystko to w miłej atmosferze, przy ciepłych naparach, w otuleniu szalami i kocami, w bydgoskim saloniku, który niejedną pieśń już usłyszał.

Przynieś ze sobą:

Wygodny strój - taki jak lubisz, w którym czujesz się dobrze, który nie krępuje twoich ruchów.

Ciepłe skarpety - będziemy pracować na boso a stopy lubią ciepło.

Mata do jogi / koc - do pościelenia na podłodze, zbudowania swojej planety wewnątrznaszego kręgu.

Koc / szal - do okrycia się i przytulności.

Kubek lub termos - do popijania ciepłego napoju w trakcie spotkania.

 

Na spotkanie zapraszam ja, Basia Songin.

Kim jestem? Zbieram a czasem też wymyślam historie, które potem opowiadam różnymi językami - słowem, muzyką, obrazem, ruchem. Współtworzę zespoły Sutarii Mehehe. Jestem muzykiem samoukiem - gram na autorskich instrumentach strunowych Sowie i Wilku. Moja droga do głosu wiodła mnie poprzez spotkania z ludowymi śpiewaczkami, współczesnymi mistrzyniami pracy wokalnej, aż do własnych eksperymentów i odkryć. Ruch praktykowałam współpracując z różnymi artystami i teatrami, jak i studiując choreografię na Akademii Muzycznej w Łodzi, tworząc choreografie do spektakli, oraz po prostu tańcząc - dla samej siebie. Słowo, dźwięk i ruch to moje medium, które splatam w różnorodne warkocze.

No items found.