Michalove wprowadzi was w świat tradycyjnych, ginących pieśni ludowych. Wspólnie snują opowieści przekraczając, granice czasu i gatunków muzycznych.

Michalove swoją transową muzykę, przestrzenne brzmienie handpanu, tankdrumów, kontrabasu i akordeonu łączy ze światem tradycyjnych pieśni ludowych. Swoje inspiracje czerpią głównie z ukraińskich pieśni wielogłosowych, ale również z pieśni z różnych stron Polski. W 2019 trio Michalove zdobyło I miejsce na Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe" a w roku 2022 II Nagrodę oraz Nagrodę Programu I Polskiego Radia na Festiwalu "Nowa Tradycja".

W styczniu 2023 zespół wydał swoją debiutancka płytę'Rano".

„Rano” to mozaika pieśni ludowych wywodzących się z różnych regionów Ukrainy. Na płycie znalazły się utwory, które na przestrzeni lat zespół poznawał dzięki znajomym lub uczestnicząc w warsztatach śpiewu.

Michalove to rodzina: siostryTerefenko, Ania i Justyna oraz Kuba Bryzgalski, mąż Justyny. Pochodzą ze wsi Michałowo na Pomorzu Środkowym. Ich przodkowie przybyli tutaj z różnych stronPolski. Dziadek sióstr Terefenko był ukraińskim przesiedleńcem z Podkarpacia podczas Akcji „Wisła”. Zauroczeni pięknem i bogactwem ukraińskich pieśniludowych, poprzez śpiew na nowo odkrywają swoją tożsamość kulturową.

No items found.