Pod nazwą BAL FOLK kryje się to co nazwalibyśmy w Polsce tradycyjną ludową potańcówką, podczas której wykonuje się tańce wykonywane do muzyki tradycyjnej.

Bal folkowa klasyka to najpopularniejsze tańce wykonywane podczas tego typu potańcówek. Tańce te wykonywane są przeważnie w parach oraz korowodach liniowych lub parowych.

Podczas warsztatów skupimy uwagę na najbardziej znanych tańcach takich jak :

- francuska mazurka,

- scottish,

- bourree na 2

- walce rozliczane na 3, 5, 8 i 11.

Nie zabraknie też prostszych tańców typu hanter dro, andro, chapelloise czy cercle circassien.

 

Podczas warsztatów wyrobicie w sobie poczucie rytmu oraz płynność i lekkość w tańcu.

Opanujecie zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.

Dzięki uczestnictwu w warsztatach wzmocnicie swoją koordynację fizyczną i nadasz swoim codziennym ruchom płynności.

Będzie to też duża porcja inspiracji, dobrej zabawy, które pozwolą Wam cieszyć się tańcem nietylko na wszelkiego rodzaju imprezach tanecznych.

DLA KOGO?

poziom podstawowy i średnio zaawansowany

KIEDY?

11.02.2023 (sobota) od godz. 13.00 do 17.00

12.02.2023 (niedziela) od godz. 11 do 14.00

ZA ILE?

Uważamy, że żeby nauczyć się czegokolwiek potrzebna jest systematyczność i intensywność co za tym idzie by uczestniczyć w naszych warsztatach trzeba zapisać się na nasz cały dwudniowy cykl, który obejmuje 2 spotkania (7 godzin).

 

opłata PROMOCYJNA (płatne do 27 stycznia)

130 zł od osoby

100 zł od osoby (sparowani !!!)

 

oferta STANDARDOWA (płatne od 28 stycznia do 10 lutego)

160 zł od osoby

130 zł od osoby (sparowani !!!)

 

GDZIE?

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Adres: ul. Marcinkowskiego 12-14,

85-056 Bydgoszcz

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowena adres akademia.tanca.tradycyjnego@gmail.com

oraz

WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto

nr: 65 1240 1053 1111 0010 2755 1434

z dopiskiem: Bydgoszcz BALFOLK + imię i nazwisko

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ ?

Coś do picia, wygodny strój, no i dodatkowe ubranie na zmianę bo na warsztatach pot płynie strumieniami . Ze względu na jesienno-zimowe warunki należy wziąć obuwie z twardą podeszwą na zmianę.

KTO PROWADZI ?

Bogumiła i Piotr Zgorzelscy - inicjują, tworzą i organizują cykliczne projekty edukacyjno-kulturalne, w tym od wielu lat warsztaty polskich i europejskich tańców tradycyjnych.

Tańca uczyli się bezpośrednio od wiejskich i miejskich tancerzy starszego pokolenia, jak również ze źródeł archiwalnych, wypracowując autorski sposób nauki tańca tradycyjnego uwzględniający współczesne predyspozycje i umiejętności, pokolenia pozbawionego żywego kontaktu z muzyką ludową.

Na kanale You Tube - Taniec Tradycyjny PL zamieszczają lekcje tańców tradycyjnych.

Tańców Bal Folk uczyli m.in. uczestnicząc wielokrotnie we francuskim festiwalu Grand Bal d'Europe w Gennetines.

 

REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI:

1. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia.

2. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie).

3. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.

4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.

5. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.

6. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.

7. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926

No items found.