Kochani, zapraszamy Was na letni koncert Sutari i Fränder 8 lipca na 19.00 do bydgoskiego MCK.

Morze Bałtyckie oddzielając kraje swojego basenu wielką wodą, jednocześnie łączy kultury, ludzi i ich idee. ACROSS THE BALTIC SEA to efekt spotkania dwóch zespołów muzycznych: polskiego SUTARI i szwedzkiego FRÄNDER. ACROSS THE BALTIC SEA jest o poszukiwaniu swoich korzeni, które czasami sięgają daleko, nawet za wielką wodę. O odkrywaniu wspólnych wątków w pozornie odległych kulturach i tradycjach. O brzmieniach, tańcach i melodiach, które wędrowały poprzez morze, by zakorzenić
się w zupełnie nowej tradycji. O wrażliwości kształtowanej przez współczesność, w której wyrastaliśmy, a której ikony są wspólne i ponad granicami. Przede wszystkim zaś jest o przyjaźni, wzrastającej w radości wspólnego muzykowania i odkrywania bogactw nadbałtyckich splotów.


Kasia Kapela – śpiew, skrzypce, kankles, bęben obręczowy
Basia Songin – śpiew, sowa, bębenek polski
Alva Granström – śpiew, skrzypce
Säde Tatar – śpiew, flet, drumla
Gabbi Dluzewski – śpiew, mandola
Daniel Dluzewski – śpiew, kontrabas

SUTARI to siła trzech kobiecych głosów splatających się w unikatowym, muzycznym wielogłosie. Ich muzyka to pełna transowych, polifonicznych kompozycji fuzja tradycji ze współczesnością, splatająca się wokół tematów natury, wolności, kobiecości i siostrzeństwa.

FRÄNDER tworzą muzycy ze Szwecji i Estonii. Grają nowoczesną, akustyczną muzykę wykuwaną w głębokich lasach Północy. Dzięki uwodzicielskim harmoniom, ciężkim rytmom i hipnotyzującej energii, tworzą niepowtarzalny muzyczny krajobraz, pełen tajemniczości i uroku.

Bilety 30 zł w kasie MCK.

No items found.